Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Grand Prix Stargardu
Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku

Więcej na stronie

www.grand-prix.szwla.pl

Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja VI

Zapraszamy na IX Międzynarodowy Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę oraz I Stargardzki Marsz Nordic Walking
Zapraszamy do wspólnego biegania

Stałe zaproszenie na niedziele treningi

TRANSGRANICZNY FESTIWAL BIEGOWY
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

TRANSGRANICZNY FESTIWAL  BIEGOWY Oj! dzieje się!! dzieje!!! SZWLA szaleje!!!!

Wiedeń, Poznań, Warszawa, Dębno, Kołobrzeg, Szczecinek, Szczecin, Resko, itd.
Maratony,półmaratony, 15 km, 10 km, 5 km. Życiówki. Debiuty. Zadowoleni. Mniej zadowoleni. Ale cały czas do przodu.

Kilkoro z nas w majowy weekend (03.05.15) brało udział w TRANSGRANICZNYM FESTIWALU BIEGOWYM w Gryfinie.

Na 10 km - Bogdan Skowroński z czasem 0:40:59 w kategorii open był 11, a w swojej kategorii M50 drugi. Startowało 278 osób. Zwycięzca osiągnął czas 0:34:27. Czas ostatniego - 1:20:19.

W półmaratonie: Robert WOWK zajął 37 miejsce z czasem 1:36:17, Wojciech Mościński 58 miejsce z czasem 1:39:46, Ryszard Wieczorkiewicz z czasem 2:12:26 był 250, a Henryk Maciejewski 284 z czasem 3:02:41. Startowały 284 osoby. Zwycięzca ukończył bieg z czasem 1:22:40.

Biegi odbywały się na trasie Gryfino - Mescherin - Gartz. Trasa urozmaicona - kostka, polbruk, asfalt - miejscami wybrzuszony przez korzenie drzew. W przeważającej większości teren falisty, znaczne przewyższenia, a dodatkowo organizatorzy zafundowali nam "górską premię". Większość trasy przebiegała przez tereny leśne, ścieżką rowerową, w pobliżu Odry. Raz wiał lekki wiaterek od wody, a potem było trochę duszno - jak to w lesie. Zapewniono punkty z wodą, ale brakowało punktu odżywczego.

W rytmie walca czyli Maraton w wielkim mieście
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Vienna City Marathon 2015 Eliza
Maraton. Trzeci. Podobno najlepszy. Chciałam to sprawdzić na własnej skórze, a raczej nogach. Wyjątkowy, bo zagraniczny, ale przede wszystkim przepracowany kilka dobrych miesięcy pod czujnym okiem „trenejro” Łukasza. Były wzloty i upadki. Warto było! Wymarzony czas 3:38:49, wspaniała przygoda, i … chcę więcej!
Bo chyba nie myśleliście, że spocznę na laurach? ; )

Stanisław
Zapytałam, co na Nim zrobiło największe wrażenie
Wiedeń to bardzo atrakcyjne miejsce, związane z historią i oczywiście muzyką. Cudownie było słyszeć dźwięki walców na starcie i niemal na całym dystansie maratonu. Dodatkowo trasa tak została przeprowadzona, że każdy mógł ‘zwiedzić’ zabytkowe części miasta, co nie sprzyjało osiągnięciu dobrego wyniku ;)
Ale wynik 03:47:13 nie jest do zrobienia po przysłowiowym wstaniu z kanapy.

8 Poznań Półmaraton
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

8 Półmaraton PoznańSobota przed półmaratonem w Poznaniu przywitała biegaczy niemal letnią pogodą. Okolice Malty zapełniły się spacerowiczami, a większość biegaczy udała się w tym czasie do Hali Arena celem odebrania pakietu startowego. Pomimo dużej liczby uczestników półmaratonu odebranie pakietu przebiegało niezwykle płynnie. Tradycyjnie już, można było pozostawić swój ślad w Poznaniu podpisując się na tablicy ustawionej w samym centrum Expo towarzyszącego funkcjonowaniu Biura Zawodów. Na samych targach można było nabyć produkty i zapoznać się z aktualną ofertą firm biegowych od obuwia, ubioru poprzez suplementy i odzywki. Na stanowisku marataonypolskie.pl można było także otrzymać modną w tym sezonie tablicę do samodzielnego wpisania osiągniętego wyniku.


Bieg Pamięci Narodowej
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Bieg Pamięci NarodowejW sobotę18 kwietnia 2015r. w REJONIE PAMIĘCI NARODOWEJ na trasie Gozdowice-Siekerki-Gozdowice odbył się bieg na dystansie 11,9 km "XIII Mieszkowicka Nadodrzańska Dziesiątka".
BIEG PAMIĘCI NARODOWEJ zorganizowany został w 70 rocznicę forsowania odry przez żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.
Bieg poprzedziły uroczystości patriotyczne na cmentarzu w Siekierkach gdzie spoczywa około 2 tyś. poległych żołnierzy oraz w Gozdowicach pod pomnikiem saperów.
Start biegu odbył się o godz. 15.45 z pod Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych w Gozdowicach. Dalej trasa prowadziła do cmentarza wojennego w Siekierkach i po nawrocie drogą powrotną do Gozdowic, gdzie zakończył się nad Odrą przy przeprawie promowej.

42. Maraton Dębno
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

42. Maraton Dębno12 kwietnia 2015r to dzień do którego przygotowywałem się przez całą zimę. 21 tygodni przygotowań do 42 Maratonu w Dębnie dobiegło końca. Nadszedł ten dzień gdzie wszystkie trudy zimowych przygotowań mają zamienić się w nową życiówkę na królewskim dystansie.

Do Dębna dotarliśmy około godziny 9:00 i natychmiast udaliśmy się do biura zawodów, gdzie bezproblemowo i błyskawicznie odebraliśmy nasze pakiety startowe, w których było przepyszne piwo Dębnowskie :-). Zaczął się czas oczekiwania na start. Atmosfera święta biegowego w powietrzu była wyczuwalna w odległości przynajmniej 42 km.

Rozgrzewka, „wyrównanie wagi startowej” i biegiem udaliśmy się na linię startu. Wystartowaliśmy punktualnie o godzinie 11:00 wraz z 2100 biegaczami z całej Polski.

Królowa sportu jest tylko jedna. 10. Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki 2015.
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki Toruń 2015W dniach 23-28 marca 2015 roku w Toruniu odbyły się 10. Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki. Zawodnicy z całej Europy rywalizowali na toruńskich arenach sportowych – na miejskim stadionie lekkoatletycznym oraz na nowo wybudowanej i robiącej ogromne wrażenie hali sportowo – widowiskowej, w licznych konkurencjach lekkoatletycznych.


W mistrzostwach wystartowało ok. 450 reprezentantów Polski, wśród których oczywiście nie mogło zabraknąć lekkoatletów ze Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki

Ruszyły zapisy na IX Międzynarodowy Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę
Komunikaty

( bieg zapisyMiło nam poinformować, że ruszyły zapisy na IX Międzynarodowy Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę. Zapisy potrwają do 14 czerwca 2015r.
Zapisywać można się TUTAJ
W formularzu zapisów znajduje się także możliwość rejestracji na Marsz Nordic Walking, który odbędzie się 20 czerwca 2015r. o godzinie 19:30.
Opłatę startową należy dokonywać przelewem elektronicznym DOTPAY umieszczonym na formularzu zgłoszeniowym po dokonaniu zgłoszenia i zalogowaniu się do konta. Uiszczenie opłaty spowoduje automatyczne umieszczenie na liście startowej.
UWAGA! Na liście startowej ukażą się zawodnicy, którzy dokonali pełnego zgłoszenia wraz z opłatą startową.
Wszelkie pytania odnośnie płatności proszę kierować pod numer telefonu: 728580906

( NIE ) ŁASKAWY NEPTUN, CZYLI BIEG ZAŚLUBIN
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Bieg Zaślubin Kołobrzeg 2015 2015Jak Bieg Zaślubin, to oczywiście Kołobrzeg - morza szum, ptaków śpiew...i tak przez całe piętnaście kilometrów.
Jeszcze pamiętam zeszłoroczny słony smak łez spływających z deszczem po twarzy, niemoc, wiatr - chyba 10 w skali Beauforta. Było, minęło. W tym roku miało być lepiej, bo Neptun wybrał sobie inne ofiary, o czym w dalszej części tekstu.
Żeby nie był to kolejny artykuł o tym, że ...pojechali, pobiegali , wrócili – to będą minusy i plusy. Oczywiście to tylko moje spostrzeżenia i odczucia.

Alkala Bieg Kobiet 2015
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Alkala Bieg Kobiet 2015Już po raz szósty w dniu 8 marca 2015 roku w Szczecinie na Jasnych Błoniach odbył się drugi co do wielkości w Polsce bieg kobiet- „Alkala Bieg Kobiet”. Ponad 1000 kobiet postanowiło na sportowo uczcić swoje święto. Miałyśmy do wyboru aż trzy dyscypliny: nordic walking na dystansie 5 km, bieg na dystansie 5 km i 10 km. Każda z uczestniczek otrzymała w pakiecie startowym koszulkę biegową w pięknym różowym kolorze wraz z numerem startowym. W sumie bieg ukończyło 1280 pań z czego bieg na 5 km ukończyło 621 pań, ze Stargardu 19, nordic walking ukończyło 290 pań, Stargard reprezentowało 9 pań, a bieg na 10 km 369 pań a wśród nich 19 Stargardzianek.

Facebook
Bieg dla Igi
Bieg dla Igi


Bieg dla Igi - plakat

Sklep dla biegaczy
Sklep internetowy  dla biegaczy i nie tylko

Sklep internetowy
dla biegaczy i nie tylko
''Runnersgo''
w Stargardzie Szczecińskim
www.runnersgo.pl
Partnerzy

Stowarzyszenie 12tri.pl
Stowarzyszenie 12tri.pl
Pogoda
Pogoda w Stargardzie


Prognoza Pogodynki

Prognoza MeteoGroup
Prognozy numeryczne ICM:

Meteorogram modelu UM
Meteorogram modelu COAMPS

Aktualna Pogoda

Droga krajowa nr 10
Morzyczyn - Jezioro Miedwie
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,447,254 Unikalnych wizyt
stat4u