Grand Prix Stargardu
Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku

Więcej na stronie

www.grand-prix.szwla.pl

Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja V

Bieg Uliczny
VIII Międzynarodowy Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę

VIII Międzynarodowy Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę w Stargardzie Szczecińskim


Więcej na

www.bieg.szwla.pl


Plakat VIII Międzynarodowego Biegu Ulicznego o Błękitną Wstęgę w Stargardzie Szczecińskim

Kronika
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
WYJAZD GOLENIÓW!!
Komunikaty

GoleniowUWAGA! UWAGA! ZMIANA! WYJAZD GOLENIÓW
SZWLA organizuje wspólny wyjazd AUTOKAREM/BUSEM na XXVI Goleniowską Milę Niepodległości w dniu 11.11.2014r. dla biegaczy i osób im towarzyszących, w tym również spoza SZWLA. Przejazd jest bezpłatny.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń
W celu zgłoszenia na wspólny wyjazd SZWLABUSEM prześlij imię i nazwisko i ilość osób towarzyszących na adres: andrzej@mediazone.pl , telefonicznie na nr 692 879 824 (Andrzej Ościak) lub za pośrednictwem naszego profilu FB.

Wstępne ustalenia: Przejazd BUSem (30os) Stargard-Goleniów-Stargard. Wyjazd ze Stargardu godz. 10:30 - parking LIDL ul..11 listopada. Wyjazd z Goleniowa około godz 17-17:30 

Wybory samorządowe
Komunikaty

Miło nam poinformować, że na zaproszenia Ligi Powiatu Stargardzkiego (bezpartyjni), Prezes Naszego Związku - Julian Wójcik będzie kandydował do Rady Powiatu Stargardzkiego w zbliżających się wyborach samorządowych z KWW Waldemara Gila - Liga Powiatu Stargardzkiego (bezpartyjni).

Wszystkich członków naszego Stowarzyszenia, sportowców, ich rodziny oraz przyjaciół i znajomych zapraszamy do oddawania głosów na Juliana Wójcika - okręg wyborczy nr 3, poz. 4, lista nr 13.

Sekcja Nordic Walking
Komunikaty

W związku z licznymi zapytaniami o prowadzenie sekcji Nordic Walking, przez mieszkańców Stargardu i okolicznych miejscowości oraz braku wsparcia ze strony miasta i powiatu, Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki informuje, że od października b.r. utworzyliśmy sekcję Nordic Walking.

BIEGANIE TO WYZWANIE (15 Poznań Maraton)
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

15 Poznań MaratonNa początku był .... nie, nie chaos.  Na początku było truchtanie, przebieranie nogami, zadyszka i myśli po co mi to wszystko. Na szczęście środowisko biegaczy szerzy się jak nieuleczalna choroba i zanim się zorientowałam byłam tak poważnie  ‘ chora ’ , że w maju b.r. zdecydowałam się zmierzyć z królewskim dystansem.  Ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. Trzeba to wyzwanie powtórzyć. No właśnie. Wyzwanie. A dokładnie Runner’s World Wyzwanie.

Cała zabawa polega na tym, że odpowiednio  wcześnie wysyłasz swoje zgłoszenie i przy odrobinie szczęścia stajesz się 1/50-tą częścią ekipy ‘Wyznaniowców’. Cel? Jak głosi motto poznańskiego maratonu „ Różne cele, wspólna droga”. Jedno jest pewne – ukończyć Poznań Maraton! W tym roku bardzo wyjątkowy, jubileuszowy, 15-sty.

I Nowogardzki Bieg Uliczny
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

I Nowogardzki Bieg Uliczny pod patronatem Jana KozłowskiegoNowogard ponownie dołączył do biegowych miast po ośmiu latach przerwy. 5 października 2014 roku odbył się I Nowogardzki Bieg Uliczny pod patronatem Jana Kozłowskiego. Organizatorami imprezy byli Gmina Nowogard oraz Nowogardzki Dom Kultury. Obok głównego biegu odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki biegają z Nowogardem” na dystansie 40 i 1500 m. Główny bieg na 10 km rozpoczął się o godz. 13.00 przy słonecznej jesiennej pogodzie. Na starcie stanęło 129 zawodników, w tym 38 biegaczek i 91 biegaczy. Nasze piękne miasto Stargard Szczeciński reprezentowało w sumie 7 osób (5 panów i 2 panie) w tym 4 członków SZWLA.

I Świnoujski Bieg Uliczno-Crossowy 10 w Skali Beauforta
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

I Świnoujski Bieg Uliczno-Crossowy 10 w Skali BeaufortaI Świnoujski Bieg Uliczno-Crossowy 10 w Skali Beauforta. Pogoda w Świnoujściu w dniu 5 października 2014r. nie miała nic wspólnego z nazwą biegu - Dziesięć w Skali Beauforta - na którego starcie stawiliśmy się razem z Darkiem Kwieciszewskim i 498 innymi biegaczami głównie z naszego województwa. Piękne słońce, lekka bryza od strony morza i temperatura w okolicach 16 stopni wręcz zachęcały do szybkiego biegania. Biuro zawodów, udekorowane w stylu marynistycznym, ulokowano w 150-letniej hali tuż przy Marinie Jachtowej. Natomiast start i metę, nieopodal, na Wybrzeżu Władysława IV tuż obok głównego toru wodnego portu Szczecin-Świnoujście. Tuż przed godziną 12 pod wejściem do biura zawodów rozpoczęła się oficjalna rozgrzewka.

Wrzesień, wrzesień, wrzesień ach to ty!
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

II Maraton Puszczy GoleniowskiejDla mnie osobiście wrzesień zawsze będzie wyjątkowy za sprawą urodzin mojego syna. Ale wrzesień roku 2014 przejdzie do historii. Po pierwsze za sprawą naszych siatkarzy, którzy zostali Mistrzami świata (dziękujemy), a po drugie, albo pierwsze primo, życiówki, życiówki i jeszcze raz życiówki!

To, że jesienią jest najwięcej startów nie trzeba nikomu mówić. Można przebierać, grymasić w dystansach, formach biegu i co tam jeszcze sobie wymyślicie.

Zatem, wymyśliłam sobie, że czas sprawdzić się na ‘dyszkę’ i kiedy stargardzianie dzielnie walczyli na trasie Biegu jesieni, ja stanęłam na starcie Trzynastej świebodzińskiej dziesiątki. Że 13-stka pechowa? Nie jestem przesądna. To tylko głowa, jak w bieganiu.

Maratoński debiut 28.09.2014r
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Maratoński debiut w 36 PZU Maratonie WarszawskimW czerwcu narodził się plan udziału w 36 PZU Maratonie Warszawskim, decyzja zapadła zaraz po tym jak okazało się, że mój debiut na tym dystansie nie nastąpi w Poznaniu ( względy rodzinne ).
Przygotowania ruszyły pełną parą.
Po wykonaniu niemal w całości planu treningowego, wraz z moją małżonką Magdą, w sobotę ruszyliśmy na podbój Warszawy.
Stadion Narodowy zrobił na mnie i na Magdzie ogromne wrażenie (chociaż myśleliśmy, że jest większy J ). Odbiór pakietu startowego nastąpił błyskawicznie, 100% profeski. Następnie udaliśmy się na Expo Maratońskie, gdzie można było zakupić dosłownie wszystko co biegaczowi niezbędne. Można było się przebadać przed maratonem, zrobić zdjęcie z np. Yaredem Shegumo, Beatą Sadowską ..... Po załatwieniu wszystkich spraw udaliśmy się do hotelu a następnie pozwiedzać stolicę.

Rezultat BIEGU DLA IGI

Rezultat BIEGU DLA IGISzanowni Przyjaciele Igi. Z wielką satysfakcją pragnę poinformować, iż wymiernym rezultatem pierwszego charytatywnego „Biegu dla Igi”, który obył się 13 września 2014 roku, jest zebranie aż … 40 548,41 złotych na rzecz uleczenia naszej małej dziesięciomiesięcznej Przyjaciółki – Igi Majewskiej.

Na tę ogromną kwotę składają się:
1. wpłaty do puszek kwestorskich dokonane w dniu Biegu – 1 115,82 zł
2. wpłaty gotówką – 20 770,00 zł
3. wpłaty przelewem – 18 662,59 zł

Dziękuję (ponownie i z wielką dumą), w imieniu swoim i Rodziców Igi, za zaangażowanie w tym wyjątkowym dziele bezinteresownej pomocy. Było Was aż 142 Sportowców oraz niemal 460 Sponsorów.

Bieg dla Igi
Bieg dla Igi


Bieg dla Igi - plakat

Facebook
Sklep dla biegaczy
Sklep internetowy  dla biegaczy i nie tylko

Sklep internetowy
dla biegaczy i nie tylko
''Runnersgo''
w Stargardzie Szczecińskim
www.runnersgo.pl
Partnerzy

Stowarzyszenie 12tri.pl
Stowarzyszenie 12tri.pl
Pogoda
Pogoda w Stargardzie


Prognoza Pogodynki

Prognoza MeteoGroup
Prognozy numeryczne ICM:

Meteorogram modelu UM
Meteorogram modelu COAMPS

Aktualna Pogoda

Droga krajowa nr 10
Morzyczyn - Jezioro Miedwie
Wygenerowano w sekund: 0.04 1,000,591 Unikalnych wizyt
stat4u