Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Grand Prix Stargardu
Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku

Więcej na stronie

www.grand-prix.szwla.pl

Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja VI

Wyjazd na 25 Półmaraton Piła

Wyjazd na 25 Półmaraton piła

Zapraszamy do wspólnego biegania

Stałe zaproszenie na niedziele treningi

Maraton MTB dookoła jeziora Miedwie - okiem kibica i fotografa.
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

X Maraton MTB Miedwie Tysiące uśmiechniętych twarzy, rowery, słońce, wiatr i woda (lub jej brak) – X. Jubileuszowy Maraton MTB dookoła jeziora Miedwie.
Emocje jakie towarzyszą imprezom sportowym to zawsze skrajne skrajności, a przy tak licznie obsadzonej nie jeden przyszły psycholog mógłby napisać pracę magisterską na podstawie samej obserwacji uczestników. Już dzień wcześniej gdy tylko drzwi biura zawodów zostały otwarte słupek napięcia zaczął przyspieszać w górę. Kierując swoje kroki w stronę miedwiańskiego amfiteatru zauważyć można było nadliczbową ilość banerów, balonów i bram reklamowych. Sprawny odbiór pakietu, kilka instrukcji ze strony organizatorów i wielkie odliczanie.

X MARATON MTB DOOKOŁA JEZIORA MIEDWIE
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

X Maraton MTB Miedwie Weterani są wszędzie - SZWLA żyje nie tylko bieganiem. W sobotę 15 sierpnia br. pod przewodnictwem Prezesa naszego związku Juliana Wójcika spora grupa naszych biegaczek i biegaczy zjawiła się na starcie X MARATONU MTB DOOKOŁA JEZIORA MIEDWIE.

XVII Międzynarodowy Bieg Cztery Mile Jarka
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

4 Mile Jarka 201515 sierpnia 2015 roku w nadmorskim Dziwnowie odbył się XVII Międzynarodowy Bieg „Cztery Mile Jarka” upamiętniający urodzonego w Kamieniu Pomorskim mieszkańca Dziwnowa i tragicznie zmarłego w wypadku samochodowym, wybitnego lekkoatletę specjalizującego się w biegach sprinterskich - Jarosława Marca. Bieg odbywał się na dystansie 9 436 m w tym 4542 m ulicami Dziwnowa i chodnikiem na trasie Dziwnów – Dziwnówek i 4894 m po oblężonej kibicującymi wczasowiczami plaży. Zawody odbywające się przy temperaturze ponad 28 st. ukończyło 192 biegaczy w tym czterech Stargardzian. Nasz klubowy kolega Bogdan Skowroński z czasem 0:41:15 zajął wysokie 23 miejsce w tym 3 w kategorii wiekowej!


XX OGÓLNOPOLSKI BIEG KU SŁOŃCU
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Bieg Ku Słońcu Dźwirzyno1 sierpnia 2015 roku o godzinie 11:00 około 320 biegaczy z całej Polski wystartowało w "XX Ogólnopolskim „BIEGU KU SŁOŃCU” w Dźwirzynie, aby zmierzyć się z 10 kilometrową trasą. Temperatura sięgająca 28 stopni Celsjusza robiła swoje i ci biegacze, którzy wystartowali zbyt szybkim tempem, padli jej łupem w połowie dystansu.
Pierwsza część biegu, przez około 4km, prowadziła brzegiem Morza Bałtyckiego, następnie trasa wiodła drogą rowerową z Grzybowa do Dźwirzyna. Na trasie doping kibiców dodawał skrzydeł i gdyby nie oni to niejeden z zawodników przegrałby z dystansem i temperaturą.


Ultranurek
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Ultranurek 2015 W dniu 31.07.2015 r. nasi reprezentanci Sebastian Szotowicz i Daniel Rotter stanęli na starcie II ultramaratonu „Ultranurek” Licząca 80 km trasa biegu prowadziła ze Szczecina do malowniczo położonej miejscowości Ińsko leżącej nad jeziorem słynącym z najwyższej klasy czystości wody.

Start nastąpił o godz. 22:00 przy blasku pełni księżyca. Czas na pokonanie trasy Szczecin – Sowno – Maszewo – Chociwel - Ińsko wynosił 16 godzin.
Nasi reprezentanci uzyskali wysokie noty:
Sebastian Szotowicz czas 7h:45:46 zajmując II miejsce.
Daniel Rotter czas 8h:20:00 zajmując VIII miejsce.

Ultranurek to nie tylko samo bieganie, po zakończeniu maratonu każdy z uczestników mógł zanurkować w jeziorze Ińsko pod okiem profesjonalnego instruktora.


I Europejski Bieg Rybaka - Trzebież 02.08.2015r.
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Trzebiez 2015 Dwa tygodnie temu - V Bieg Filmowy w Wałczu. Tydzień temu - XVI Bieg dookoła Morynia i jeziora Morzycko, a w ostatnią niedzielę - I Europejski Bieg Rybaka w Trzebieży. Wszystkie powyższe biegi łączy to, że brali w nich udział przedstawiciele SZWLA i były rozgrywane na nietypowych dystansach. W Wałczu na 9999 i 4999m, w Moryniu na dystansie 11400, a w Trzebieży - 3 mile morskie (5556m).

"I Europejski Bieg Rybaka" wystartował o godzinie 12.00 przy temperaturze 28 stopni. Pomimo tak wysokiej temperatury bieg poprzedziła zbiorowa rozgrzewka!


XVI Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Moryń 2015 Pięcioosobowa ekipa reprezentujaca SZWLA zjawiła się na starcie XVI Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko.
Moryń to urocze miasteczko położone w powiecie gryfińskim. Start biegu ustalono na godzinę 10.00. Na trasie liczącej 11400m wystartowało łącznie 232 zawodników, w tym 48 kobiet.
Zwycięzca pojawił się na mecie po 0:40:34, a pierwsza kobieta po 0:49:29. Ostatni zawodnik dotarł na metę w czasie 1:27:11.

XLPL EKIDEN 2015
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

XLPL EKIDEN 2015 Poznań Malta 14 czerwca 2015 roku - to bardzo gorący dzień. Gorąco robiło się od emocji w trakcie kibicowania, od wysiłku – w końcu biegniesz dla drużyny, jak również od wszechobecnego słońca.
Dwie drużyny stargardzkie: SZWLA – mieszana oraz STARS FROM STARGARD – kobieca, wystartowały w sławnej już sztafecie maratońskiej XLPL EKIDEN 2015 na poznańskiej Malcie.
Dla niewtajemniczonych: słowo EKIDEN pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy.
Źródłem sztafety był system transportowy i pocztowy działający w Japonii, polegający na przebyciu danej trasy, gdzie w określonych punktach zmieniali się kurierzy lub ich konie, dzięki czemu wiadomości i towary były przesyłane szybciej i pewniej.

II Dycha nad Regą
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

II Dycha nad Regą W dniu 7 czerwca 2015 roku w Świdwinie odbył się bieg "II DYCHA NA REGĄ" memoriał Wojtka Pismenki. Z dystansem 10 kilometrowym zmierzyło się 199 biegaczy. W tym roku pogoda dla zawodników była nieco łaskawsza niż w roku ubiegłym. Biegając w temperaturze powyżej 20 °C nie odczuwa się zbyt dużego komfortu. Wszystkie te niedogodności rekompensowała dobra organizacja biegu.
Na zakończenie należy przypomnieć sylwetkę Wojciech Pismenki. Biegacze z większym stażem znali jego osobiście i rywalizowali z nim w różnych imprezach biegowych.


Facebook
Sklep dla biegaczy
Sklep internetowy  dla biegaczy i nie tylko

Sklep internetowy
dla biegaczy i nie tylko
''Runnersgo''
w Stargardzie Szczecińskim
www.runnersgo.pl
Partnerzy

Fotografia Stargard
Fotografia Stargard
Pogoda
Pogoda w Stargardzie


Prognoza Pogodynki

Prognoza MeteoGroup
Prognozy numeryczne ICM:

Meteorogram modelu UM
Meteorogram modelu COAMPS

Aktualna Pogoda

Droga krajowa nr 10
Morzyczyn - Jezioro Miedwie
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,711,173 Unikalnych wizyt
stat4u