Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Grand Prix Stargardu
Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku

Więcej na stronie

www.grand-prix.szwla.pl

Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja VI

Zapraszamy do wspólnego biegania

Stałe zaproszenie na niedziele treningi

XVI Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Moryń 2015 Pięcioosobowa ekipa reprezentujaca SZWLA zjawiła się na starcie XVI Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko.
Moryń to urocze miasteczko położone w powiecie gryfińskim. Start biegu ustalono na godzinę 10.00. Na trasie liczącej 11400m wystartowało łącznie 232 zawodników, w tym 48 kobiet.
Zwycięzca pojawił się na mecie po 0:40:34, a pierwsza kobieta po 0:49:29. Ostatni zawodnik dotarł na metę w czasie 1:27:11.

XLPL EKIDEN 2015
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

XLPL EKIDEN 2015 Poznań Malta 14 czerwca 2015 roku - to bardzo gorący dzień. Gorąco robiło się od emocji w trakcie kibicowania, od wysiłku – w końcu biegniesz dla drużyny, jak również od wszechobecnego słońca.
Dwie drużyny stargardzkie: SZWLA – mieszana oraz STARS FROM STARGARD – kobieca, wystartowały w sławnej już sztafecie maratońskiej XLPL EKIDEN 2015 na poznańskiej Malcie.
Dla niewtajemniczonych: słowo EKIDEN pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy.
Źródłem sztafety był system transportowy i pocztowy działający w Japonii, polegający na przebyciu danej trasy, gdzie w określonych punktach zmieniali się kurierzy lub ich konie, dzięki czemu wiadomości i towary były przesyłane szybciej i pewniej.

Podsumowanie i podziękowania - IX Międzynarodowy Bieg Uliczny "O Błękitną Wstęgę"


Kolejny już, IX Międzynarodowy Bieg Uliczny „O Błękitną Wstęgę”, przeszedł do historii, zatem czas na krótkie podsumowanie i podziękowania.
Pierwsze podziękowania kieruję przede wszystkim do zawodników za tak liczną obecność, za wspaniałą atmosferę na biegu i za cierpliwość na starcie. Jednocześnie gratuluję wszystkim ukończenia biegu i dobrej zabawy w jego trakcie. Dziękuję, również za to, że pomimo niepewnej aury stawiliście się w tak licznym gronie ustalając kolejny rok z rzędu rekord frekwencji – 936 biegaczy ukończyło tegoroczną edycję „Błękitnej Wstęgi” (111 więcej niż w zeszłym roku). Dostaliśmy bardzo dużo pozytywnych komentarzy i cieszymy się z tak dobrych opinii o biegu oraz jego organizacji. To Wy tworzycie i budujecie jego atmosferę oraz nadajecie mu charakter. Przepraszamy jednocześnie za wszystkie potknięcia i niedociągnięcia organizacyjne w tym za powstałe opóźnienie na starcie biegu – pomimo dołożenia wszelkich starań nie udało nam się ich uniknąć. Wyciągamy z nich wnioski, aby w kolejnych edycjach całkowicie je wyeliminować.

IX Grodziski Półmaraton Słowaka
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

IX Półmaraton Słowaka - Grodzisk Wielkopolski Niedziela 14 czerwca 2015 roku, godzina 5:00 wyjazd na IX Grodziski Półmaraton Słowaka. Każdy z nas z innym celem do osiągnięcia. Dzień zaczął się nietypowo, bo autor tego tekstu po prostu zaspał i w wielkim pośpiechu ruszył na podbój Grodziska Wielkopolskiego. Na miejscu bez problemu odebraliśmy nasze pakiety startowe i rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowania przed startem. Dwoje z naszej czwórki już w zeszłym roku zmierzyli się z dystansem 21km i 97 m w Grodzisku i w pamięć zapadła im przede wszystkim upalna pogoda. Również w dzisiaj wszystko wskazywało na to, że będzie podobnie.
Na start przeszliśmy w pięknym pochodzie biegaczy przy asyście miejscowej orkiestry dętej. Punktualnie o 9:00 ruszyliśmy na trasę z zamiarem osiągnięcia jak najlepszego wyniku oraz aby cało dobiec do mety. Trasa tego półmaratonu składała się z dwóch pętli, każda po około 10,5 km. Początkowe kilometry przebiegały bardzo towarzysko wszyscy biegli uśmiechnięci i zadowoleni. Nie trzeba było długo czekać aby pogoda dała o sobie znać. Temperatura blisko 20 st.C, oraz palące słońce szybko spowalniało biegnących i coraz to więcej osób przechodziło do marszu lub zwalniało tak aby zachować siły na dalszy etap biegu.

Zaproszenie II Bieg Kusego

II Bieg Kusego

Przekazujemy wszystkim zaproszenie na gminne obchody Dnia Olimpijczyka, które odbędą się 14 czerwca 2015 roku w Suchaniu. W ramach tych uroczystości odbędzie się II. BIEG KUSEGO – SUCHAŃ 2015 pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Burmistrza Suchania. Rozegrane będą zarówno biegi dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach, a także bieg główny na dystansie 11 km. Szczegóły na stronie Organizatora: STRONA BIEGU
Zapisy do biegów: ZAPISY
I Bieg Dookoła Jeziora - Chociwel - 30.05.2015r.
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

I Bieg Dookoła Jeziora - Chociwel - 30.05.2015r. 10,9,8....3,2,1 i start do I Biegu Dookoła Jeziora STARZYC na dystansie 12km.
Wystartowało 191 osób, w tym: 55 pań.
Zwycięzca minął metę z czasem 00:44:03, a wśród pań najlepszy czas to: 00:55:54.
Czas ostatniego zawodnika 01:35:33.
Stargard Szczeciński reprezentowało 27 osób, w tym 15 zawodników ze SZWLA.

10-TKA MYŚLIBORSKA
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

10-tka Myśliborska W samo południe to się stało: Orkiestra Szkoły Muzycznej z Myśliborza jako starter odegrała melodię po której 285 uczestników ruszyło na trasę "10 - TKI MYSLIBORSKIEJ" ulicami miasta. 4 pętle po 2,5 km, a orkiestra grała jak na "TITANICU" przez cały czas biegu, aż do jego zakończenia.

Start w stosunku do mety cofnięty o 300 metrów, dlatego wszyscy mają mierzony czas brutto i ci którzy startowali z końcowych pozycji czasy mają nieco zaniżone. 10 km (4 x po 2,5 km) ulicami miasta, nawierzchnią asfaltowa i miejscami z polbruku. Trasa niezbyt trudna, charakteryzująca się zakrętami pod kątem 90 stopni i łagodnymi podbiegami. Temperatura 17 stopni, lekki wiaterek, słonecznie, ogólnie warunki sprzyjające uczestnikom.

XXIII Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki w Wielobojach Rzutowych Kobiet i Mężczyzn - ZAPRASZAMY!
Mityngi Lekkoatletyczne w Rzutach

XXIII  Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki w Wielobojach Rzutowych Kobiet i Mężczyzn13 czerwca 2015 r. (sobota) o godz. 9:00 na miejskim stadionie lekkoatletycznym im. dr Jerzego Cieśli, rozpoczną się XXIII Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki w Wielobojach Rzutowych Kobiet i Mężczyzn. W imieniu dyrektora Mistrzostw Marka Różyczki serdecznie zapraszamy zarówno zawodników do zapisywania się i startu jak również kibiców do czynnego udziału w imprezie i gorącego wspierania startujących zawodników.

Ramowy program zawodów:
Wielobój „A" kobiet i mężczyzn (młot, kula, dysk, oszczep, ciężarek),
Wielobój „B" (suma rzutów ciężarkami: 5-bój, 4-bój lub 3-bój zgodnie z kat. wieku)

Godz. 7.30 — praca sekretariatu zawodów, weryfikacja sprzętu (do 8.30)
Godz. 9.00 - oficjalne otwarcie zawodów,
Godz. 9.30 — rozpoczęcie pierwszych konkurencji.

TRANSGRANICZNY FESTIWAL BIEGOWY
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

TRANSGRANICZNY FESTIWAL  BIEGOWY Oj! dzieje się!! dzieje!!! SZWLA szaleje!!!!

Wiedeń, Poznań, Warszawa, Dębno, Kołobrzeg, Szczecinek, Szczecin, Resko, itd.
Maratony,półmaratony, 15 km, 10 km, 5 km. Życiówki. Debiuty. Zadowoleni. Mniej zadowoleni. Ale cały czas do przodu.

Kilkoro z nas w majowy weekend (03.05.15) brało udział w TRANSGRANICZNYM FESTIWALU BIEGOWYM w Gryfinie.

Na 10 km - Bogdan Skowroński z czasem 0:40:59 w kategorii open był 11, a w swojej kategorii M50 drugi. Startowało 278 osób. Zwycięzca osiągnął czas 0:34:27. Czas ostatniego - 1:20:19.

W półmaratonie: Robert WOWK zajął 37 miejsce z czasem 1:36:17, Wojciech Mościński 58 miejsce z czasem 1:39:46, Ryszard Wieczorkiewicz z czasem 2:12:26 był 250, a Henryk Maciejewski 284 z czasem 3:02:41. Startowały 284 osoby. Zwycięzca ukończył bieg z czasem 1:22:40.

Biegi odbywały się na trasie Gryfino - Mescherin - Gartz. Trasa urozmaicona - kostka, polbruk, asfalt - miejscami wybrzuszony przez korzenie drzew. W przeważającej większości teren falisty, znaczne przewyższenia, a dodatkowo organizatorzy zafundowali nam "górską premię". Większość trasy przebiegała przez tereny leśne, ścieżką rowerową, w pobliżu Odry. Raz wiał lekki wiaterek od wody, a potem było trochę duszno - jak to w lesie. Zapewniono punkty z wodą, ale brakowało punktu odżywczego.

Facebook
Bieg dla Igi
Bieg dla Igi


Bieg dla Igi - plakat

Sklep dla biegaczy
Sklep internetowy  dla biegaczy i nie tylko

Sklep internetowy
dla biegaczy i nie tylko
''Runnersgo''
w Stargardzie Szczecińskim
www.runnersgo.pl
Partnerzy

Stowarzyszenie 12tri.pl
Stowarzyszenie 12tri.pl
Pogoda
Pogoda w Stargardzie


Prognoza Pogodynki

Prognoza MeteoGroup
Prognozy numeryczne ICM:

Meteorogram modelu UM
Meteorogram modelu COAMPS

Aktualna Pogoda

Droga krajowa nr 10
Morzyczyn - Jezioro Miedwie
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,619,839 Unikalnych wizyt
stat4u