Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Grand Prix Stargardu
Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku

Więcej na stronie

www.grand-prix.szwla.pl

Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja VI

Zapraszamy na X Międzynarodowy Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę oraz II Stargardzki Marsz Nordic Walking
Biegowe podsumowanie ostatnich tygodni
Wydarzenia

Na przestrzeni ostatniego miesiąca działo się dużo ciekawych wydarzeń w Naszym Związku.
- 28 kwietnia odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze SZWLA;
- 11 maja odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranego zarządu, przyjęto do realizacji uchwały Walnego Zebrania oraz ustalono Plan Zamierzeń Związku i Zarządu do końca 2016 roku;
- 16 maja odbyło się posiedzenie „nowego” i „starego” Zarządu na którym głównym tematem były sprawy organizacyjne, przekazanie obowiązków, sprawy formalno-prawne i finansowe; odbyło się również spotkanie dyrektora X Jubileuszowego Międzynarodowego Biegu Ulicznego o "Błękitną Wstęgę" wraz z komitetami organizacyjnymi w sprawach związanych z zabezpieczeniem biegu, pakietami startowymi oraz rozpropagowaniem imprezy w lokalnych mediach.
Ale nie samą pracą człowiek żyje. Ostatnio braliśmy udział w licznych imprezach sportowych w kraju jak i poza naszymi granicami.

X Bieg Zawilca w Złotowie - 14.05.2016 r.
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

X Bieg Zawilca Złotów
Tym razem czworo biegaczy ze Stargardu pognało do województwa wielkopolskiego aby uczestniczyć w „Biegu Zawilca” w Złotowie. Złotów to niewielkie miasto liczące zaledwie 18 tys. mieszkańców, ale położone na terenie urokliwej, historycznej Krainy Miast otoczone 5 jeziorami. Pierwszy bieg odbył się 19 maja 2007 roku. Pomysłodawcą biegu jest Dyrektor Generalny Rek-Swed Sp. z o.o.- Lasse Granqvists, a współorganizatorami Nadleśnictwo Złotów, Urząd Miasta, pan Darek Kowalski i Leszek Drwęcki. Niewątpliwą atrakcją biegu jest nagroda główna czyli wycieczka dla dwóch osób na Wyspy Kanaryjskie ufundowana przez Rek-Swed Sp. z o.o.

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze SZWLA
Komunikaty

Walne Zebranie SZWLA 28.04.2016Dnia 28 kwietnia 2016 r. o godzinie 17:15 w sali konferencyjnej Hotelu 104 przy ul. Pierwszej Brygady 1 w Stargardzie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki (SZWLA). Sprawozdanie ustępującego Zarządu z działalności SZWLA za okres od 20.04.2012 r. do 28.04.2016 r. przedstawiła Eliza Marcinkowska- skarbnik Stowarzyszenia. Prezes Zarządu Julian Wójcik podziękował członkom Zarządu za 4-letnią kadencję i wręczył im skromne upominki. Spośród obecnych członków stowarzyszenia został wybrany nowy skład Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej na lata 2016 – 2020.

Wyjazd na XLPL EKIDEN do Poznania
Komunikaty

SZWLA organizuje wspólny wyjazd na BIEG SZTAFETOWY XLPL EKIDEN do Poznania w dniu 22.05.2016 dla
biegaczy i osób im towarzyszących również spoza SZWLA.
KOSZT:
Członkowie SZWLA - 20zł/os.
Osoby spoza SZWLA 30 zł/os
Dzieci - BEZPŁATNIE

Wyjazd 22.05.2016r. o godz. 6:00 z parkingu Lidla przy ul. 11 Listopada.

Zgłoszenia przyjmuje i udziela wszelkich informacji Joanna Kostrzewa, 504 155 239, kostrzewa_joanna@wp.pl

XIV Mieszkowicka Nadodrzańska Dziesiątka
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

XIV Mieszkowicka Nadodrzańska Dziesiątka23 i 24 kwiecień to kolejny weekend, który obfitował w ciekawe wydarzenia biegowe. Piękna pogoda sprzyjała zawodnikom w osiąganiu dobrych czasów a kibicom oczywiście w kibicowaniu. Członkowie SZWLA nie zawiedli i godnie reprezentowali nas w biegach na terenie niemal całej Polski.
W Janowcu Wielkopolskim 23 kwietnia odbyły się XXVIII Biegi Hopfera. Impreza biegowa poświęcona pamięci Tomasza Hopfera- dziennikarza, redaktora TVP, ale przede wszystkim propagatora biegania. Tomek jako jeden z pierwszych w latach 70-tych, kiedy ktoś biegający w krótkich spodenkach w miejscach publicznych często wzbudzał dziwny uśmiech na twarzy, już zachęcał do tej formy aktywności fizycznej.

"Ludzie powiatu stargardzkiego - znani i mniej znani"
Wydarzenia

14 kwietnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym przy ulicy Skarbowej została otwarta wystawa fotograficzna pt. "Ludzie powiatu stargardzkiego - znani i mniej znani", której autorami są Michał Kucyrka i Daniel Wieczorkiewicz ze Stargardzkiej Grupy Fotograficznej. Wśród wyróżnionych osób, których działalność miała istotny wpływ na powojenne losy naszego powiatu w działalności społecznej, kulturowej i zawodowej znalazł się również nasz kolega- Henryk Maciejewski. Henryk jest wieloletnim członkiem Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki, muzykiem kapeli ludowo-biesiadnej „Retro” oraz morsem, ale przede wszystkim działaczem społecznym, wielokrotnym maratończykiem, biegaczem długodystansowym i promotorem biegania.

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków naszego Związku
Komunikaty

W imieniu Zarządu Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki działając na podstawie § 18 pkt. 2 Statutu Związku zawiadamiam,że dnia 28.04.2016 r. (czwartek) o godz. 17:00 w Hotelu 104 przy ul. Pierwszej Brygady 1 w Stargardzie w Sali Konferencyjnej, odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze członków naszego Związku.
Jednocześnie informuję, że w przypadku nieobecności połowy członków Stowarzyszenia w wyznaczonym wyżej terminie, zebranie odbędzie się w drugim terminie tj. 28.04.2016 r. o godzinie 17:15.

Kolejny weekend biegowy już za nami.
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

W sobotę 2 kwietnia rozpoczęliśmy VII Edycję Grand Prix "Cztery Pory Roku" Biegiem Wiosny. Podobnie jak w poprzednich edycjach były do wyboru dwie konkurencje: nordic walking na dystansie 3,6 km oraz bieg na dystansie 5,4 km. Wszystkie wyniki znajdują się na stronie internetowej SZWLA pod zakładka Grand Prix. Całą imprezę prowadziła nasza niezawodna Joasia Kostrzewa a na fotkach uwieczniła nas Martyna Lemańska z „Fotografia Stargard”.

Ryszard Wieczorkiewicz w Zespole Doradczym Prezydenta
Komunikaty

Miło nam poinformować, że w powołanym zarządzeniem Prezydenta Miasta Stargardu z dnia 23 marca b.r. Zespole Doradczym ds. Seniorów mamy swojego przedstawiciela - Ryszarda Wieczorkiewicza. Ww. zespół jest ciałem opiniodawczo-doradczym i pomocniczym w obszarze prowadzonej przez Prezydenta Stargardu polityki senioralnej.Pierwsze posiedzenie zespołu odbyło się 11 kwietnia br. -http://www.stargard.pl

Facebook
Partnerzy

Fotografia Stargard
Fotografia Stargard
Pogoda
Pogoda w Stargardzie


Prognoza Pogodynki

Prognoza MeteoGroup
Prognozy numeryczne ICM:

Meteorogram modelu UM
Meteorogram modelu COAMPS

Aktualna Pogoda

Droga krajowa nr 10
Morzyczyn - Jezioro Miedwie
Wygenerowano w sekund: 0.02 2,523,565 Unikalnych wizyt
stat4u