BIEG NA ORIENTACJĘ
„Poznaj Stargard – Biegaj z mapą”

Bieg na orientację –  (BnO, ang. foot orienteering) jest dyscypliną sportową, gdzie zawodnik wykorzystując mapę i kompas ma za zadanie pokonać w jak najkrótszym czasie trasę wytyczoną w terenie pomiędzy punktami kontrolnymi(PK). Potwierdzenie odnalezienia PK odbywa się za pomocą specjalnego chipa SI umieszczonego na palcu. Zawody wygrywa zawodnik, który potwierdził wszystkie punkty w określonej kolejności w najkrótszym czasie.

Przyjmij wyzwanie i sprawdź się 13 maja 2018 r.

Już po raz drugi w naszym mieście zostaną rozegrane zawody w orientacji sportowej – bieg na orientację.

Start i meta w Parku Chrobrego w Stargardzie (Teatr letni).

Długość tras: od 0,5km do 10km (w zależności od kategorii).

Zawody będą rozgrywane w różnych kategoriach, dostosowanych do wieku i umiejętności uczestników:
A0K, A0M – do 12 lat włącznie
AK, AM – do 16 lat włącznie
BK, BM – do 35 lat włącznie
CK, CM – do 46 lat włącznie
DK, DM – powyżej 46 lat
OPEN-rodzinna – Trasa OPEN jest skierowana głównie do osób początkujących, które swoje pierwsze kroki w świecie orientacji wolą stawiać w towarzystwie, czy to przyjaciół, rodzeństwa, kogoś bardziej doświadczonego. Podsumowując trasa OPEN jest otwarta na wszelkie kombinacje bez względu na wiek, płeć, umiejętności. Jedynym ograniczeniem jest limit maksymalnie 5 osób w jednej drużynie. Drużynie przypisany jest jeden chip, a co ważne każdy zawodnik w drużynie dostaje swoją mapę. W sytuacji kiedy każda osoba w drużynie chce posiadać własnego chipa oraz dostać wydruk po biegu koszt wpisowego wzrasta zgodnie z cennikiem wypożyczenia chipa czyli o 3zł za każdego dodatkowego chipa.

Ostatnia litera kategorii (nie dotyczy OPEN-rodzinna) oznacza płeć Zawodnika: K -Kobiety, M – mężczyźni. Można startować w innej kategorii, wg. poniższych zasad: – zawodnicy startujący nominalnie w kategorii A0, mogą startować w kategorii A lub B, – zawodnicy startujący nominalnie w kategorii A, mogą startować w kategorii B, – zawodnicy startujący nominalnie w kategorii C, mogą startować w kategorii B, – zawodnicy startujący nominalnie w kategorii D, mogą startować w kategorii B lub C.

Więcej informacji w Regulaminie 🙂

REGULAMIN BIEGU
Formularz zgłoszeniowy
Lista zgłoszonych zawodników
Lista zawodników – godziny startów

Mała dawka podstawowych informacji o BnO,

czyli krótki kurs dla początkujących.